انواع مقوا: مقوای پشت طوسی

انواع مقوا

مقوا پشت طوسی چاپ جعبه و بسته بندی های مختلف
مقوا پشت سفید بسته بندی موارد بهداشتی، پزشکی و غذایی
مقوا ایندربرد تولید جعبه های مصرفی در زمینه های مواد غذایی خاص، آرایشی بهداشتی و محصولات دارویی
مقوا فابریانو مناسب برای طراحی و نقاشی و ساخت کارهای هنری
مقوا اشتنباخ انجام کارهای هنری و طراحی
مقوا موج دار بسته بندی ثانوی مواد غذایی و ایجاد کارتن ها موج دار
مقوا گلاسه چاپ و صنایع چاپی
مقوا کرافت بسته بندی و چاپ

مقوا پشت طوسی

مقوای پشت طوسی در گرماژ ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرمی تولید می‌شوند. گرماژ مقوای مصرفی طبق سفارش مشتری و بر اساس وزن محصولات داخل جعبه و پارامتر های دیگر طراحی می‌شود.

مقوای پشت طوسی مقوایی است كه يك طرف آن سفيد و طرف دیگر آن طوسی است. مقوای پشت طوسی دوبلکس از ورقه های مقوا بصورت دو لایه تهیه میشود و بطور طبیعی این دو لایه با صفحه های مخصوص مرطوب به همدیگر چسبانده می‌شود. مقوا پشت طوسی با توجه به نوع گرماژ سختی و نرمی زیاد دارد. شفافیت بالایی دارد و معمولا بسته بندی‌های آن به صورت رول و شیت می‌باشد. این نوع مقوا برای چاپ جعبه و بسته بندی های مختلف می‌باشد.

مقواهای پشت طوسی که استفاده از آنها به خصوص در بسته بندی محصولات معمول می‌باشد از نوع بازیافتی بوده و نظر به بازیافتی بودن آنها و حساسیت‌های موجود در رابطه با نوع کاربری آنها استفاده از آنها در بسته بندی‌های دارویی و غذایی از لحاظ قانونی ممنوع می‌باشد. با این وجود متاسفانه در برخی صنایع غذایی نظیر بسته بندی بستنی‌های لیتری و … نیز کماکان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین مقوا پشت طوسی در بسته بندی نظیر جعبه کفش، دستمال کاغذی، جعبه شیرینی، جعبه کبریت، جعبه خمیر دندان نیز به کار می‌رود. گرماژ ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم این نوع مقوا جهت بسته بندی‌های مختلف از قبیل جعبه‌های دستمال کاغذی و بهداشتی جعبه‌های ساندویچ از این نوع جعبه‌ها برای کارهایی از این قبیل استفاده می‌گردد. این مقوا در گرماژ۳۵۰ تا ۴۰۰ گرم برای ساخت جعبه‌های پودر شوینده و جعبه‌های کالاها تا وزن ۹۰۰ گرم استفاده می‌شود. مقوای پشت طوسی ۴۰۰ الی ۵۰۰ گرم مصارفی چون جعبه کالاهای بالای ۱ کیلوگرم از قبیل لنت ترمز و لوازم چینی شکستنی و جعبه‌های تزیینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.