مصارف لوله‌های مقوایی

لوله‌های مقوایی یا کاغذی محصولات استوانه‌ای شکلی هستند که از خمیر چوب ساخته شده‌اند. از خمیر چوب می توان محصولات مقوایی دیگری مانند ورقه فیبر، کاغذ مقوایی، کاغذ کرافت نیز تولید کرد.
لوله های مقوایی می‌توانند استفاده های گوناگونی در صنعت داشته باشند. نوارهای مقوایی به دور قالب های استوانه ای که در اندازه های مختلفی موجود هستند، می پیچند و لوله های مقوایی را تشکیل می دهند.
مصارف لوله‌های مقوایی بسیار متنوع است.

لوله‌های مقوایی می‌توانند برای در برگرفتن بسیاری از محصولات استفاده شوند به همین دلیل هر کدام از انواع آنها بسته به کاربردی که دارند، دارای استحکام و ضخامت متفاوتی هستند.

۱. کارخانه کاغذ سازی

در کارحانه های کاغذ سازی از لوله های مقوایی برای پیچیدن انواع کاغذ به دورشان استفاده می‌کنند.

برای بسیاری از تولید کنندگان کاغذ های دیواری، و کاغذ های خاص، استحکام بالا و دایره ای بودن به منظور تسهیل در پیچیدن و باز کردن رول ها، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مصارف لوله‌های مقوایی که در این قسمت مطرح گردید دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را از لوله های مقوایی معمولی متمایز می‌کند.

۲. صنعت نخ، پارچه و نساجی

هسته های استوانه ای شکلی که انواع الیاف نخ از جمله (پلی استر، پلی آمید، پلی پروپیلن) و انواع پارچه ها را در صنعت نساجی به دور آنها می پیچند نیز یکی از مصارف لوله های مقوایی در صنعت محسوب می‌شود.

۳. پلاستیک و بند

نوار فیلم، توری های پلاستیکی، چسب، سلیفن و دیگر نوارها را به دور لوله های مقوایی با کیفیت می پیچند که مختص این اجناس ساخته شده اند.

۴. صنعت چاپ

حلقه های کاغذی برای استفاده های گرافیکی و نوار های پرینتر، حلقه های چسب و برچسب نیز یکی دیگر از مصارف لوله های مقوایی است.
در واقع برای تولید این حلقه ها، لوله های مقوایی را در اندازه های مختلف و بر اساس نوع استفاده شان برش می دهند.

۵. بسته بندی های قابل انعطاف

لوله های مقوایی کاغذ پیچ در این بخش برای پیچیدن و باز کردن ورقه های قابل انعطاف و پیچاندن لایه های پلی استر، پلی اتیلن، آلومینیوم طراحی شده اند.

همچنین این لوله ها در ابزار های بسته بندی مواد غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

۶. مصارف کاغذی

لوله های مقوایی در مصارف بهداشتی و تولیدات دستمال کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب هسته ی پیچش سلولز، دستمال های کاغذی (برای دست و صورت یا سرویس های بهداشتی) و غیره، لوله های مقوایی هستند.

۷. لوله های استاندارد

لوله های مقوایی ضخیم برای بسته بندی، بایگانی و پُست استفاده می شوند. لوله های مقوایی چند منظوره می توانند برای بسته بندی هر نوع محصولی مانند کرکره، پرده، لوله های فلورسنت، وسایل منزل، وینیل و به منظور تجارت مورد استفاده قرار بگیرد.

۸. بسته بندی اشیای لوکس

لوله های مقوایی استوانه ای شکل می توانند به منظور بسته بندی و نگه داری شیشه‌های نوشیدنی، عطرها، لوازم آرایشی، ساعت ها و هدیه های محتلف مورد استفاده قرار گیرد. این جعبه های مقوایی با طرح های سفارشی و رنگ های گوناگون ممکن است قالب یا جعبه ی محصولی از یک برندی خاص باشند.

Comments (15)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked