مقوا اشتنباخ

مقوا اشتنباخ چیست ؟

مقوا اشتنباخ کاغذی است که به نسبت کاغذ معمولی از ضخامت بیشتری برخوردار است و به نسبت کاغذ معمولی توانایی تغییر شکل کمتری دارد به همین دلیل از آن برای بسته بندی، هنرهای دستی و کشیدن نقاشی‌ها بکار میرود.

کاربرد مقوا اشتنباخ چیست؟

این مقوا برای قلم بکار می‌رود و کار با این مقوا راحت می‌باشد، بسیاری از هنرمندان به هنر قلم سیاه روی آورده اند که طرفدار زیادی دارد برای مثال بسیاری از مردم مشتاق هستند که چهره شان با استفاده از این هنر کشیده شود. چون برای این هنر از زغال یا مداد زغالی استفاده می‌شود مقوا اشتنباخ بهترین گزینست و به دلیل برخورداری از کیفیت بالا دانشجویان و هنرمندان حساب ویژه ای روی این محصول باز می‌کنند.

همچنین از این نوع مقوا برای نقاشی با آبرنگ و طراحی با مداد مورد استفاده قرار میگیرد. از دیگر کارکردهای این مقوا میتوان به کارهای چاپی و طراحی و نقاشی اشاره کرد.

قدرت جذب آب از دیگر ویژگی های این محصول می‌باشد و این ویژگی به افراد کمک شایانی میکند تا بتوانند کار خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهند.

مقوا اشتنباخ در چه وزن‌هایی تولید می‌شود؟

این نوع مقوا در وزن‌های ۱۵۰ ،۲۰۰ و ۲۵۰ گرم تولید می‌شود که در ایران نوع ۱۵۰ گرمی آن مرسوم می‌باشد و در فروشگاه موجود است. این مقوا علاوه بر آلمان، در هلند، ترکیه و ایران نیز تولید می‌شود که به ترتیب کیفیت آن افت میکند.

برای شناسایی اشتنباخ اصلی باید به این نکات توجه کرد:

دارای یک سطح پرز دار و یک سطح کاملا صاف است و گوشه آن کلمه اشتنباخ به آلمانی نوشته شده است.

انواع مقوا اشتنباخ و کاربرد هر کدام کدام است؟

این مقوا چند نوع دارد که هر نوع از آن دارای درصد مشخص کتان و جرم مشخص است که برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

مقوا رنگ روغنی اشتنباخ: این نوع مخصوص نقاشی‌های رنگ روغنی و کارهای هنری است. اشتنباخ بدون بافت نیز برای آبرنگ و کارهای هنری مناسب می‌باشد.

مقوا اشتنباخ بدون اسید و دارای بافت ریز برای چاپ سربرگ، چاپ کارت ویزیت، چاپ بروشور و کلیه کارهای هنری مناسب می‌باشد و قابل چاپ با پرینتر لیزری و جوهر افشان میباشد همچنین برای نقاشی با آبرنگ و گواش مناسب می‌باشند.