مقوا اینوربرد یا مقوا ایندربرد

مقوا اینوربرد یا مقوا ایندربرد مقوایی است که بالاترین کیفیت را در بین مقواهای بهداشتی دارد و دارای مجوز از وزارت بهداشت جهت استفاده در تمامی بسته بندی‌های بهداشتی می‌باشد. به علت سفیدی چشم نواز (رنگ بین سفید و کرم) و استفاده از مواد اولیه دست اول در تولید دو رو و مغز این نوع مقوا، قیمت تمام شده این مقوا نسبت به انواع پشت سفید و پشت طوسی معمولا بالاتر است، در نتیجه جهت تولید سفارشات با کیفیت بالاتر رایج است.
ساختار خاص مقوای ایندربرد به دلیل بافت داخلی سفید رنگ و سطوح سفید رنگ در دو سمت مقوا دارای شرایط ایده‌آل جهت تولید جعبه‌های مصرفی در زمینه‌های مواد غذایی خاص، محصولا آرایشی – بهداشتی، محصولات دارویی و اقلامی از این قبیل که دارای حساسیت بالا از منظر بهداشت بسته‌بندی است فراهم می‌سازد. از خصوصیات این نوع مقوا می‌توان به کیفیت بالای تولید، براقیت، سختی، شق و رق بودن مقوا و استحکام بسیار بالاتر نسبت به انواع دیگر مقواهای موجود در بازار اشاره کرد. گرماژ موجود این مقوا ۲۰۰، ۲۵۰، ۲۷۵، ۳۰۰، ۳۵۰، ۴۰۰ و ۴۵۰ گرم است.
یکی از مهمترین ویژگی‌های این مقوا نسبت به مقواهای دیگر علاوه بر بهداشتی بودن، داشتن دانسیته جرمی بالا می‌باشد یعنی قابلیت بالای خم شدگی بدون شکستن یا ترک خوردگی می‌باشد که با‌توجه به داشتن این ویژگی جعبه‌هایی که با این نوع مقوا ساخته می‌شوند دارای استحکام بسیار بالایی نسبت به جعبه‌های دیگر می‌باشند.