مقوا پشت سفید

مقوا پشت سفید در گرم های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرمی تولید می‌شوند. هر چه لایه مقوا که استفاده می‌شود ضخیم‌تر باشد درجه مرغوبیت آن بیشتر است. در سطوح داخلی این مقوا روکشی سفید رنگ وجود دارد که بیشتر در جعبه‌هایی که نمای داخلی آنها قابل رویت است، استفاده می‌شود.
مقوای پشت سفید معمولا برای موارد بهداشتی و ظاهری، مناسب‌تر از مقوای پشت طوسی می‌باشد. مقوای سفید، برای تماس با مواد غذایی مناسب بوده و اغلب با پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید و یا با موم (برای قابلیت ضد ‏حرارتی) پوشیده می‌شود. معمولا از این نوع بسته بندی به منظور جلوگیری از یخ زدگی در محصولات منجمد انبار استفاده ‏می‌گردد.

مقوای سفید رنگ (مقوا پشت سفید) که از آن به عنوان مقوای بهداشتی یاد می‌شود، به دلیل بافت خوبی که دارد برای بسته بندی محصولات خصوصاً بسته بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. این مقوا به دلیل قیمت و سختی مناسبی که دارد، در صنعت بسته بندی کاربرد زیادی دارد و برای بسته بندی مواد غذایی، دارویی و پزشکی و آرایشی-بهداشتی پر استفاده است. سختی مقوا از این جهت برای شرکت‌های بسته‌بندی اهمیت دارد که زمانی‌که شما آن را در دستگاه قرار می‌دهید و روی آن چاپ انجام می‌دهید، مشکلی در حین چاپ به وجود نیاید. مقوا باید مقاومت مناسبی داشته باشد تا در حین پرکردن بسته بندی، شکل بسته بندی تغییر نکند.

یکی دیگر از خصوصیات این مقوا روان بودن آن است. روان بودن یک مقوا باعث می‌شود چاپ روی آن راحت‌تر انجام شود و کیفیت چاپ روی آن بهتر باشد و پوشش جوهر روی آن تمیز و بدون مشکل باشد. این مقوا از مواد بازیافتی تولید می‌شود و به همین دلیل برای محیط زیست و چرخه طبیعت مناسب است.